Auto Janíček
Jánská 222
Nové Město na Moravě
592 31

tel.: 566 618 346
fax: 566 618 345

 

Aktuality

FIAT 500L získal v testech EuroNCAP pětihvězdičkové ohodnocení s celkovým skóre 83/100

Nový Fiat 500L získal nejvyšší ocenění EuroNCAP podle nových přísnějších kritérií v oblasti bezpečnosti dospělých osob, dětí a chodců, jako i prvků aktivní bezpečnosti. To vše díky nové architektuře Small Wide, která prošla tisíci hodinami virtuálních simulací a poté 200 testy provedenými na jednotlivých součástech, podsystémech, dále více než stovkou nárazových simulací a také více než stovkou skutečných nárazových testů.

Fiat 500L získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení EuroNCAP s celkovým skóre 83/100. Za ochranu dospělých cestujících získal 94 % bodů, v případě ochrany dětí pak 78 % bodů, za bezpečnost chodců 65 % a za asistenční bezpečnostní systémy 71 % bodů. 

Toto ohodnocení je o to významnější, že bylo dosaženo už podle nových přísnějších kritérií, které EuroNCAP zavedlo od roku 2012. Přísnější požadavky pro získání pětihvězdičkového hodnocení se týkají bezpečnosti dospělých cestujících, dětí i chodců. Toto významné ocenění opět potvrzuje, jak mimořádnou pozornost věnuje Fiat bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. 

Aby byla zaručena maximální bezpečnost všech cestujících i ostatních účastníků silničního provozu, byl nový Fiat 500L navržen tak, aby splnil všechny mezinárodní normy zaručující v současnosti nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Z hlediska preventivní bezpečnosti nabízí standardní přední světlomety s funkcí denního svícení a mlhovky s funkcí automatického osvětlení zatáčky. Vůz může být vybaven inovativním systémem City Brake Control, který je díky automatickému brzdění v rychlostech pod 30 km/h schopen zcela zabránit nárazu nebo redukovat jeho následky. Aktivní bezpečnost: standardně je dodáván systém ABS s brzdovým asistentem BAS a elektronická kontrola stability ESC zahrnující protiprokluzový systém ASR, funkci Hill-holder, protismykový systém MSR, podporu řízení DST a elektronickou kontrolu proti převrácení ERM. Pasivní bezpečnost: ve standardu jsou nabízené čelní a okenní airbagy – boční a kolenní airbagy jsou k dispozici na přání – spolu s tříbodovými bezpečnostními pásy s dvojitými předpínači a omezovači zatížení.   

Podrobné informace o bezpečnostních prvcích ve Fiatu 500L naleznete ZDE.